ادبی-فرهنگی-مذهبی
ادبی-فرهنگی-مذهبی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

معرفی برخی سایت های ادبی

 

http://www.irib.ir/radio/adab/

 

این سایت به بخش زبان و ادبیات فارسی سایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد . در سایت به ارائه مطالبی درباره تاریخ ادبیات ، دستور زبان فارسی ، شعر و عناصر آن ، سیری در ادب فارسی ، مختصرهای مفید ، قله های نظم و نثر ، ادبیات معاصر ، آئینه های روبه رو و معرفی شعرا و بزرگان ادبیات فارسی پرداخته شده است .

http://www.noufe.com/

 

این سایت با نام نوف ، به نوشین شاهرخی « از نویسندگان ادبی » اختصاص دارد . رمان ، داستان کوتاه ، مقاله ، نقد ، کفتکو ، گوناگون ، معرفی سایت های دیگر و بسیاری مطالب دیگر درزمینه ادبیات فارسی را می توان از مطالب و عنوان های مندرج در سایت برشمرد .

 

http://www.blissbat.net/rambles/persian.html

 

این سایت با عنوان Persian Poetry به ارائه مطالبی درباره شعر ایرانی می پردازد . در سایت به بحث درباره اشعار حکیم عمر خیام و جلال الدین رومی پرداخته می شود . معرفی شعرا ، معرفی اشعار آنها ، سبک آنها در سرودن اشعار ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، زندگی نامه و مطالب دیگری در این زمینه را می توان با مراجعه به سایت در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://www.bukharamagazine.com/magazine.php?mag_id=17

 

در ایجا به معرفی مجله الکترونیکی ادبی بخارا پرداخته می شود . امکانات جستجوی پیشرفته در سایت قرار داده شده است ، همچنین شماره های پیشین مجله ، معرفی مجله ، کارنامه سردبیر ، نویسندگان بخارا ، شب های بخارا ، آخرین شماره و فهرست مطالب آن ، امکانات ارسال مقاله برای این مجله الکترونیکی ، امکانات ثبت نام برای دریافت خبرنامه الکترونیکی سایت ، تازه های خبر ادبی ، مقالات و بسیاری مطالب دیگر درزمینه ادبیات و بزرگان آن را می توان در این مجله الکترونیکی مفید مورد مطالعه قرار داد .

 

http://www.samarkandmagazine.ir/

 

در این سایت به معرفی فصلنامه ادبی سمرقند پرداخته می شود . اطلاعاتی درباره مجله ، امکان ارسال مقاله ، امکان مشترک شدن در این مجله الکترونیکی و امکان دسترسی به آرشیو شماره های پیشین را می توان از مطالب قرار داده شده در این برشمرد .

 

http://www.joqd.com/

 

در این سایت با نام کارگاه داستان نویسی جغد ، به ارائه داستان هایی از نویسندگان جوان پرداخته می شود . اطلاعاتی درباره این سایت ، فراخوان داستان ، امکانات ارسال داستان برای سایت ، نقد داستان ، اخبار داستان ، امکانات جستجو در سایت و بسیاری داستان های ارسال شده برای این سایت را می توان در صفحه اول این سایت مشاهده کرده و با انتخاب هر یک از آنها به متن کامل دسترسی پیدا نمود .

 

http://www.golshirifoundation.org/kargah/

 

این سایت با نام کارگاه داستان به ارائه داستان و اخبار و فعالیت های انجام گرفته در این زمینه می پردازد . کارگاه داستان ، داستان این هفته ، هفته های قبل ، اطلاعاتی درباره کارگاه و کارگاه نقد ادبی داستان را می توان از مندرجات این سایت برشمرد .

 

http://www.iranshenasi.net/

 

در اینجا به معرفی مجله الکترونیکی ایران شناسی « ویژه پژوهش در تاریخ و تمدن و فرهنگ ایران و ادبیات فارسی دوره جدید » پرداخته می شود . سایت به زبان های فارسی و لاتین در دسترس کاربران قرار گرفته است و کاربران می توانند با انتخاب هر کدام از این زبان ها به مطالب ارائه شده دست پیدا کنند .

 

http://www.jenopari.com/

 

در اینجا به معرفی سایت ادبی و مجله الکترونیکی جن و پری پرداخته می شود . امکانات جستجوی مطالب در سایت فراهم آمده است ، همچنین فهرست مطالب ، یادداشت سردبیر ، داستان ما ، داستان دیگران ، شعر ، معرفی کتاب ، نقد ادبی و مقاله ، گفتگو ، ویژه نامه ، کارگاه داستان ، درباره داستان نویسی ، پستوی داستان ، پستوی نقد و مقاله ، آرشیو مطالب ، بیوگرافی بزرگان ادبیات ، مصاحبه ، معرفی سایت های مرتبط ، معرفی کتاب و بررسی آثار جدید نویسندگان و ... را می توان در این سایت از مطالب ارائه شده برشمرد .

 

http://www.hanouz.com/

 

در اینجا به معرفی وبلاگی با نام «هنوز» پرداخته می شود . در این وبلاگ به ارائه مطالب ادبی و اجتماعی توسط چند روزنامه نگار ایرانی پرداخته می شود . معرفی سایت ها و Link های مرتبط ، فهرست مقالات و مطالب و بسیاری مطالب و نوشته های ادبی و منتقدانه دیگر را می توان در این سایت مشاهده کرد  .

 

http://blognews.1bn.eu/

 

در اینجا به معرفی وبلاگی با نام بلاگ نیوز می پردازیم . در این وبلاگ به ارائه اخبار و نکات ریز و انتقادات ادبی از اخبار پرداخته می شود . تیتر اخبار ، آرشیو اخبار ، انجمن بلاگ نیوز ، اساسنامه بلاگ نیوز ، دعوت به همکاری ، آمار بازدیدکنندگان ، آخرین اخبار ، آرشیو موضوعی مطالب وبلاگ و امکانات جستجوی طالب در اخبار را می توان به همراه بسیار خبر و موضوعات خواندنی دیگر را از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://www.haftan.com/

 

این سایت با نام هفتان با عنوان « از هفت آسمان فرهنگ و هنر در وب چه خبر » به ارائه مطالبی درباره ادبیات فارسی و هنر در اینترنت و در اخبار و سایر سایت ها می پردازد . اطلاعاتی درباره سایت ، امکانات ثبت نام ، معرفی سایت های مرتبط ، اخبار فرهنگی هنری ، معرفی کتاب ، تیتر اخبار و مقالات پربیننده و پر خواننده در سایت و مقالات بسیار مناسب و مفید برای علاقمندان به هنر و ادبیات را می توان با مراجعه به این سایت در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://www.h-net.org/~bahai/iranlib/M-R/N/nimih/ndtitle/nd.htm

 

در اینجا به معرفی مجله الکترونیکی ادبی نیمه دیگر پرداخته می شود . علاقمندان به ادبیات و هنر می توانند با مراجعه به سایت از مطالب مندرج در این مجله الکترونیکی بهره مند شده و نیز با رجوع به آرشیو آن ، مطالب گذشته را نیز مرور نمایند .

 

http://www.vajehmagazine.com/

 

سایتی که در اینجا به معرفی ان پرداخته می شود ، به مجله ای الکترونیکی با نام واژه تعلق دارد . این سایت به ارائه مطالبی درباره ادبیات و فرهنگ ایران زمین می پردازد . سخنی با خوانندگان ، مقالات ، شعر ، شعرا و نویسندگان جهان ، گفتگو ، داستان ، بررسی کتاب ، معرفی کتاب های برتر ، اخبار فرهنگی ، طنز ، چالش شعر ، ادبیات افغانستان ، ادبیات تاجیکستان ، آرشیو مطالب و معرفی پیوند ها را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://www.behroozsheyda.com/

 

این سایت با نام « در سوک آبی ی آب ها » به سامانه اینترنتی ی بهروز شیدا اختصاص دارد . اطلاعاتی درباره این سامانه ، کارنامه بهروز شیدا ، تعدادی از کتاب ها ، صدا ، تازه ترین ها ، یکی از تازه ترین ها ، منتشر می شود ، در اینترنت ، تماس ، از میان گفتگوها ، دایره المعارف کوچک من و امکان دریافت مطالب ، مقالات و داستان ها به صورت فرمت PDF را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://www.khabgard.com/

 

سایت خوابگرد « اختصاصی سید رضا شکراللهی درزمینه انتقاد به فرهنگ و هنر و ادبیات» به ارائه مطالبی درباره این روشنفکر ادبی و مطالب ارائه شده توسط وی می پردازد . معرفی نویسنده ، لینکده ، کتابخانه ، مهرفی پیوندها ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، معرفی کتاب ، اخبار کتاب و ادبیات در رسانه ها ، مقالات و بسیاری مطالب ادبی دیگر را می توان با مراجعه به این سایت  در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://www.hezarkaffe.com/

 

در اینجا به معرفی سایت « هزار کفه » پرداخته می شود .  این سایت به ارائه مطالب و مقالاتی درباره ادبیات  می پردازد و توسط دکتر رجبی نگارش می شود . روز نوشت ، تاریخ دوره اسلامی ، ایران باستان ، قصه و شعر ، فهرست نوشته ها ، معرفی دکتر رجبی و امکانات ارتباط با دکتر رجبی را می توان از عنوان های درج شده در این سایت نام برد .

 

http://www.andishe.de/index.htm

 

در این سایت به معرفی نشریه الکترونیکی « اندیشه» پرداخته می شود . گفتگو ، نقد کتاب ، مفهوم ها ، کتابخانه ، آرشیو مطالب ، معرفی پیوندها ، اخبار و مقالات و بسیاری مطالب خبری و خواندنی دیگر را می توان در این سایت از مطالب ارائه شده برشمرد .

 

http://www.farhanggoftego.com/

 

سایت ادبی و هنری « فرهنگ و هنر» را می توان در این آدرس اینترنتی در دسترس داشت . فایل های صوتی فرهنگ گفتگو ، موسیقی ، اخبار ، فیلم ، شعر ، داستان ، تحلیل کارشناسان ، گوناگون ، معرفی سایت های مرتبط و گالری تصاویر را می توان از مندرجات این سایت برشمرد .

 

http://www.nilgoon.org/index.html

 

این سایت به معرفی مجله الکترونیکی به نام نیلگون درزمینه ادبیات و هنر ایران می پردازد . بریده روزنامه ها ، خبرهای روز ، تحلیل های خبری و بسیاری مطالب و عناوین مختلف دیگر را می توان در این سایت مشاهده نمود .

 

http://www.aliaram.com/

 

در ایبنجا به معرفی سایت علیرضا عطاران درزمینه ادبیات داستانی ، تاریخ ادیان و تحولات اجتماعی پرداخته می شود . امکانات جستجوی در سایت قرار داده شده است ، همچنین گشت و گذار در سایت های دیگر ، معرفی سایت های دیگر ، انتشارات و معرفی کتاب ، داستان ، نقد و بررسی ادبیات ، تحقیق و پژوهش ، مقاله و گزارش ، ادیان و آئین ها ، خوشه چینی ، کتابخانه ، طراحی ها و .. را می توان از مطالب و مندرجات این سایت نام برد .

 

http://reirazi.persianblog.com/

 

این سایت با عنوان تاریخ و ادبیات ایران زمین به ارائه مطالبی درباره ایران و ادبیات می پردازد . پایگاه پژوهشی آریا بوم ، بایگانی مطالب ، رایانامه ، یادمانهای باستانی ، ایران شناسی ، نوشته های سودمند ، تارنگارهای دوستان و اعضاء ،  معرفی سایت های مرتبط و وبلاگ ها ، اشعار و مقالاتی درباره زبان فارسی و ایران زمین را می توان از مطالب ارائه شده در این سایت برشمرد .

 

http://borougerd.persianblog.com/

 

سایت فرهنگ نیاکان ما به معرفی فرهنگ ایرانی و ادبیات فارسی می پردازد . مقالات بسیاری درباره فرهنگ ایرانی در سایت ذکر شده اند که می توان با مراجعه به آنها به کسب اطلاعات و مطالب بسیار جالبی درباره فرهنگ های کهن ایرانی در کشورمان پی ببریم . معرفی سایت ها و وبلاگ های مرتبط و بسیاری مطالب دیگر و نقدهایی درباره گفته های غیر ایرانیان برضد فرهنگ ایرانی را می توان از مطالب ارائه شده در این سایت برشمرد .

 

http://www.pasargad.info/

 

سایتی که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، پاسارگاد نام دارد . سرگذشت ایران ، کورش بزرگ ، پاسارگاد پایتخت پارس ، بیستون بازتاب دوران ، محوطه های باستانی ایران ، تاریخ و تبار نژاد های ایرانی ، جشن های باستانی ایران ، شگفتیهای هفتگانه باستان ، سایر نوشته ها و پژوهش ها ، عکس و تصویر ، که هر کدام از این عنوان ها از زیرمجموعه های دیگری تشکیل شده اند مطالب تشکیل دهنده این سایت را تشکیل می دهند .

 

http://ariapars.persianblog.com/

 

تاریخ ، پشن ها و زبان پارسی (تاریخ ایران) ، عنوان برگزیده برای این وبلاگ می باشد. در وبلاگ می توان مطالب و مقالات بسیاری درباره ایران زمین ، مراسم و تاریخ و ... را مطالعه کرد . همچنین بایگانی مقالات ، معرفی سایت ها  وبلاگ های مرتبط و مطالبی دیگر درباره ایران زمین و مراسم و جشن های یاستانی عنوان های این سایت را تشکیل می دهند .

 

http://www.tous.ir/farsi/index.php

 

این سایت به معرفی شهر تاریخی طوس می پردازد . امکانات عضویت در این سایت فراهم آمده است ، همچنین پرسش و پاسخ ، گالری و آلبوم تصاویر ، معرفی سایت های مرتبط و مطالب و مقالاتی درباره این شهرتاریخی را می توان در این سایت مشاهده نمود .

 

http://www.persian-language.org/

 

این سایت به پایگاه الکترونیکی شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی اختصاص دارد . داستان ، شعر ، طنز ، نثر فارسی ، نمایشنامه ، اخبار ، گزارش ، گفتگو ، مقاله ، نقد ، آثار ادبیات فارسی ، اساتید ایرانشناسی ، زبان و فرهنگ ایران ، شاعران و نویسندگان ایرانی ، مراکز آموزش زبان فارسی ، کودکان و نوجوانان ، پیوندها ، پرسش های متداول ، امکانات ثبت نام و عضویت در خبرنامه الکترونیکی سایت و مطالب و تیتر مقالات را می توان از عنوان های مندرج در سایت برشمرد .

 

http://www.unipers.com/pa_index.htm

 

پارسی جهانی یا ( Unipers) عنوان برگزیده شده برای این سایت می باشد . اطلاعاتی درباره سایت و پدیدآورندگان آن ، بینش ، آماج ، الفبا ، رویه کلیدی ، کلک ، جستار ، پسایش و امکانات جستجوی مطالب در سایت را می توان از مطالب ارائه شده نام برد .

 

http://www.attar.ir/farsi/index.php

 

سایت « عطار دات ir » که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، به ارائه اطلاعاتی درباره عطار نیشابوری ، شاعر و دانشمند ایرانی می پردازد . گالری تصاویر ، زندگی نامه ، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت و اطلاعات دیگری درباره این بزرگ ایرانی را می توان از مطالب ارائه شده در این سایت عنوان کرد .

 

http://www.nayshaboor.ir/farsi/index.php

 

در این سایت که نیشابور نام دارد می توان با این منطقه از ایران زمین که مهد دانشمندان و حکیمان بزرگی در زمان های قدیم در ایران بود آشنا شد . گالری تصاویر ، معرفی دانشمندان نیشابوری ، زندگینامه دانشمندان نیشابوری و مقبره های دانشمندان و بزرگان این خطه را می توان از مطالب ارائه شده در این سایت برشمرد .

 

http://www.hafez.com/

 

سایت « حافظ دات com » که در اینجا به معرفی آن پرداخته شده است ، ارائه کننده اطلاعات و مطالب زیادی درباره ( لسان الغیب حافظ شیرازی ) می باشد . غزل ها ، قصیده ها ، قطعه ها ، مثنوی ها ، غزل های مشکوک ، دیوان حافظ و تصاویری از مقبره این شاعر بزرگ ایرانی را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://www.dibache.com/

 

سایت دیباچه که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، ارائه کننده مطالبی گسترده ای درزمینه نویسندگان و داستان پردازان بزرگ ایران و جهان می باشد . امکانات جستجو در سایت قرار داده شده است ، همچنین معرفی داستان نویسان بزرگ ، داستان های برتر ، نقد داستان ، داستان ، گفت و گو ، معرفی کتاب ، گزارش ، مقاله ، چهره ها ، کارگاه ، تازه ها ، بایگانی ، دیباچه و امکان ارسال داستان ها را می توان از مطالب و عنوان های ارائه شده در این سایت برشمرد .

 

http://pazhuhesh-nameh.com/

 

این سایت با عنوان پژوهشنامه به فصلنامه الکترونیکی ادبیات کودک و نوجوان اختصاص دارد . سایت به زبان های فارسی و انگلیسی در اختیار علاقمندان قرار دارد . همچنین معرفی شماره های گذشته و کنونی مجله ، ارائه مطالب شماره جدید ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، معرفی سایت های مرتبط و مقالات و مطالب دیگر را می توان با مراجعه به این سایت در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://khatmikhi.persianblog.com/

 

این سایت با نام تاریخ ایران باستان به ارائه مطالب بسیار مفیدی درباره تاریخ ایران ، در زمان های دور می پردازد . خط میخی ، الفبا در ایران ، مقالات بسیاری درباره تاریخ ایران زمین ، معرفی سایت های مرتبط و هم موضوع با عنوان سایت ، پایگاه های اطلاعاتی ویژه ، آرشیو مقالات ، دستور زبان فارسی باستان ، تاریخچه پیدایش الفبا ، آریایی ها ، مادها ، هخامنشیان ، سلوکیان ، اشکانیان ، ساسانیان ، پرچم ایران ، زرتشت ، کتیبه های باستانی ، اراویرافنامه ، دساتیر ، ریشه نام دوازده ماه ، معرفی آثار باستانی ، متفرقه و مقالات و بسیاری مطالب دیگر درباره تاریخ و ادبیات در ایران زمین باستان را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://fartor.persianblog.com/

 

در این وبلاگ با عنوان « عکس هایی از سازه های ایران باستان » ، به ارائه تصاویر و مطالبی درباره سازه ها و مکان های تاریخی ایران باستان پرداخته می شود .

 

http://www.kargah.net/

 

این سایت به کارگاه قصه و شعر فرانکفورت تعلق دارد . تاریخچه کارگاه شعر و قصه فرانکوفورت ،  معرفی فعالیت های این کارگاه و معرفی اعضا و نویسندگان و شاعران فعال در این کارگاه به همراه مطالب دیگر در این زمینه را می توان از مطالب و مندرجات این سایت برشمرد .

 

http://ketabeshear.com/

 

کتاب شعر ، نام برگزیده برای این سایت می باشد . شعر ، نگاه ، کتاب ، کتابخانه ، بایگانی مطالب ، ویژه نامه های ادبی و مقالات ادبی را می توان از مطالب ارائه شده در سایت نام برد .

 

http://www.parset.com/Culture/Poems/

 

ساتی پارست که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ارائه کننده مطالبی درباره شاعران ایرانی می باشد . امکانات جستجو در سایت فراهم آمده است ، همچنین لیستی از شعرای ایرانی در سایت قرار داده شده است که علاقمندان می توانند با انتخاب هر کدام از این شعرا به شعرهای آنان دسترسی پیدا کنند .

 

http://www.forughfarrokhzad.org/index1.htm

 

این سایت به معرفی شاعره معاصر ایرانی ، فروغ فرزخزاد می پردازد . اخبار ، تازه ها ، زندگی نامه فروغ ، شعرها ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت ، معرفی آثار فروغ فرخزاد و بسیاری مطالب دیگر درباره این شاعره ارزشمند ایرانی را می توان در سایت مشاهده کرد .

 

http://www.ferdowsi.org/

 

سایت «فردوسی دات org» ، به ارائه اطلاعاتی درباره شاعر شهیر ایرانی یعنی فردوسی می پردازد . زندگی نامه فردوسی ، سرایش شاهنامه ، مقبره فردوسی و بسیاری مطالب و مقالاتی درباره فردوسی و شاهنامه را می توان از مطالب مورد بررسی در این سایت عنوان کرد .

 

http://www.1001shab.net/

 

این سایت با عنوان هزارو یک شب ، ارائه کننده مطالبی درباره هنر و ادبیات فارسی می باشد . امکانات جستجو در سایت فراهم آمده است ، همچنین اطلاعاتی درباره سایت و پدید آورندگان آن ، معرفی کتب و نشریات ، معرفی نویسندگان ، معرفی کارشناسان ، معرفی پیوندها ، آمار بازدید از سایت ، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت ، فیلمنامه ، نمایشنامه و قصه های مادربزرگ را می توان از عنوان های درج شده در این سایت نام برد .

 

http://www.avayeazad.com/farsi.htm

 

این سایت با عنوان آوای ازاد به طلیعه تجدد در شعر فارسی می پردازد . امکانات جستجوی مطالب در سایت فراهم آمده است ، همچنین معرفی شاعران نامی معاصر ، دیگر شاعران ، مجموعه اثار شاعران برگ و نامی معاصر ، قطعات ادبی و امکان دریافت اطلاعات درباره شاعران معاصر را می توان از مندرجات این سایت ارزشمند برشمرد .

 

http://www.avayekhial.com/

 

سایت آوای خیال ، ارائه کننده اشعار و قطعات ادبی به سبک شاعران معروف ایرانی می باشد . امکانات جستجوی مطالب در سایت قرار داده شده است ، همچنین مطالب سایت در زیر مجموعه های : اجتماعی ، احساسی ، الهام از شاعران ، اندرز و حکمت ، بحر طویل ، توصیفی ، دوبیتی ، رباعی ، طنز ف عرفانی و گوناگون تقسیم بندی می شوند .

 

http://www.sohrabsepehri.com/main.asp

 

این سایت ، «سهراب سپهری» نام دارد . اطلاعاتی درباره سهراب ، معرفی آثار سهراب ، به یاد سهراب ، انجمن دوستداران سهراب ، امکانات جستجوی مطالب ، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت ، مطالب و مقالاتی درباره سهراب و اشعار وی و ... درباره این شاعر شهیر را می توان در این سایت از مطالب و مندرجات برشمرد .

 

http://www.okonlife.com/

 

این سایت با نام رباعیات عمر خیام به ارائه مطالبی درباره حکیم عمر خیام نیشابوری و رباعیات وی می پردازد . زندگی نامه خیام ، اشعار ، گالری تصاویر ، معرفی سایت های مرتبط ، معرفی کتاب و امکان دسترسی به سایت  هایی درباره حافظ ، شهریار و رومی را می توان از سایر مندرجات این سایت برشمرد .

 

http://www.shahnameh.com/

 

سایت شاهنامه که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، ارائه کننده مطالبی درباره حکیم ابوالقاسم فردوسی ف حماسه سرای نام آور ایرانی می باشد . متن کامل شاهنامه فردوسی در سایت در دسترس کاربران و علاقمندان قرار داده شده است .

 

http://www.shereno.com/

 

در اینجا به معرفی سایتی با عنوان « مجموعه آثار شعر نو » پرداخته می شود . این سایت به ارائه مطالب گسترده ای درباره شعر نو ، شاعران معاصر و ... می پردازد . لیست شاعران ، زندگی نامه شاعران ، امکانات جستجوی مطالب درباره شعر نو و شاعران ، گالری عکس ، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت ، لیستی از شعرهای جدید و گالری شعر های نو ، گاری اسامی و زندگی نامه شعرای نامی شعر نو ، امکانات جستجوی شعر ( شعر یاب ) و معرفی سایت های مرتبط را می توان از مطالب مندرج در این سایت ادبی برشمرد .

 

http://www.adibboroumand.com/

 

این سایت به استاد ادیب برومند ، شاعر ملی ایران تعلق دارد . زندگی نامه استاد ، آثار ، اسناد ، بنیاد ، اخبار ، نوای استاد ، استاد و مطبوعات ، گالری تصاویر ، جایزه ادیب برومند ، پرسش و پاسخ ، تازه های سایت ، آثار شعری استاد وآثار تحقیقاتی ایشان ، مطالب تشکیل دهنده سایت را در بر می گیرند .

 

http://www.poetry.ir/archives/000172.php

 

این سایت به انجمن رسمی شاعران ایران تعلق دارد . اخبار ، شعر هفته ، معرفی شاعر ، مهمان ماه ، شب های شعر ، گفتگوی ادبی ، کتابخانه صوتی ، سفرهای شاعرانه ، محصولات فرهنگی انجمن ، اطلاعاتی درباره انجمن شاعران ایران ، امکانات ثبت نام برای دریافت خبرنامه سایت از طریق پست الکترونیکی ، امکانات جستجوی مطالب در سایت و معرفی سایت های مرتبط را می توان از عنوان های موجود در سایت نام برد .

 

http://www.sanjeshmostamar.com/ccc_shereparsi.asp

 

در این سایت می توان به متون شعر بسیاری از شاعران ایران دسترسی پیدا کرد . در سایت با انتخاب نام شاعران می توان به متن شعرهای سروده شده توسط ایشان دست پیدا کرد .

 

http://shoara.blogfa.com/

 

در اینجا به معرفی وبلاگی با نام « زندگی شاعران ایران » پرداخته می شود . وبلاگ اراعه کننده زندگی نامه و مطالبی درباره حیات شاعران و بزرگان ادبیات ایران می باشد . علاقمندان می توانند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی از مطالب مندرج در آن بهره مند گردند .

 

http://hedayat.adabkade.com/

 

«صادق هدایت » عنوان برگزیده برای این سایت می باشد . در سایت می توان به زندگی نامه صادق هدایت ، دست نوشته ها ، گالری عکس ، نگاه دیگران ، اخبار و کلوپ هدایت از عنوان های ارائه شده اشاره کرد .

 

http://www.ghabil.com/article.aspx?id=26

 

سایت « قابیل» که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، به ارائه مطالبی پیرامون داستان نویسی در ایران و نویسندگان ایرانی می پردازد . داستان پارسی ، داستان ترجمه ، شعر ، ادبیات شفاهی ، کتاب ، گفت و گو ، گزارش ، عکس خانه ، ویژه نامه سایت ، سایت به زبان عربی ، خواندنی های سایت ، امکانات جستجوی مطالب در سایت و بسیاری مطالب دیگر را می توان در این سایت مشاهده کرده و به مطالعه آنها پرداخت .

 

http://shahnameh.1iran.org/Admin/Adm05SegmentBakhshP.htm

 

در این سایت با انجمن دوستداران شاهنامه آشنا می شویم . در سایت به فعالیت های این انجمن درزمینه گسترش مظمون شاهنامه پرداخته می شود .

 

http://shaeraneiran.persianblog.com/

 

در اینجا به معرفی وبلاگی با نام شاعران ایران پرداخته می شود . در این وبلاگ سعی شده اشعار ، زندگینامه و مطالبی از شاعران که موجب افتخار ایران عزیزمان هستند آورده شود. علاقمندان به هنر شعر می توانند با مراجعه به این سایت از مطالبی که در این زمینه در وبلاگ ارائه شده است استفاده نمایند .

 

http://www.khawaran.com/ProfYemeen_PishinaiTarikhiFarsiDari.htm

 

در این سایت می توان به پیشینه ای درباره زبان دری یا فارسی دری دست پیدا کرد . تاریخچه این زبان ، چگونگی پیدایش دری ، مردمانی که به این زبان تکلم می کنند و ... همگی مطالب مندرج در این سایت را تشکیل می دهند .

 

http://www.chlhistory.org/news.html

 

این سایت به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اختصاص دارد . سایت به انتشار مجله ای در همین زمینه با عنوان ایرانک می پردازد . معرفی فعالیت های موسسه ، معرفی کتاب ، معرفی بزرگان ایران زمین ، کتابشناسی ، اخبار ، معرفی تاریخ ها ، طرح ها ، آلبوم عکس و امکانات استفاده از کتابخانه سایت را می توان از مطالب ارائه شده در این مرکز اطلاع رسانی فرهنگی نام برد .

 

http://www.shamlu.com/odyssey/dastour/

 

در اینجا به معرفی دستور زبان فارسی به نقل از شاملو پرداخته می شود . در سایت می توان با گوشه هایی از این کتاب دستور زبان فارسی آشنا شد و به کسب اطلاعات ارزشمندی درباره استاد شاملو پرداخت .

 

http://www.kkhec.ac.ir/ghandeparsi/NewGhand/ZabanFarsi/ZabanFrMain.htm

 

این سایت با نام انجمن ادبی قند پارسی به مرکز تربیت معلم خواجه نصیر کرمان اختصاص دارد . درباره سایت ، اطلاعاتی درباره کرمان ، آموزش ، زبان فارسی ، ادبیات فارسی ، ادبیات جهانی ، نمونه سوالات ، زنگ تفریح ، آثار ، معرفی اعضای سایت ، معرفی مجلات ادبی ، مقالات ، اطلاعاتی درباره کتاب های آموزش ادبیات و دستور فارسی و بسیاری مطالب و عنوان های مرتبط دیگر را می توان با مراجعه به این سایت در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://www.avayeazad.com/dastoor/list.htm

 

در این سایت می توان یک دایره المعارف درباره دستور زبان فارسی را در اختیار داشت . انواع اسم ، انواع صفت و ترکیبات آن ، حروف ربط ، قیدها ، اصوات ، حروف اضافه ، عدد ، کنایات و فعل را می توان از عنوان هایی نام برد که در سایت به معرفی آنها پرداخته می شود . علاقمندان و دانش جویان ادبیات می توانند با انتخاب هر کدام از این عناوین به ترکیبات و زیرمجموعه های مرتبط به هر کدام از این عناصر دستوری دست پیدا کنند .

 

http://www.ili.ir/f.farsicenter.htm

 

این سایت به مرکز آموزش زبان فارسی ، متعلق به کانون زبان ایران اختصاص دارد . آموزش فارسی در کشورهای مختلف ، شعب مرکز آموزش زبان ، محصولات موسسه ، اخبار ، جذب معلم ، نتایج آزمون ها و معرفی مراکز تحقیقاتی و آموزشی زبان فارسی در کشورهای مختلف دنیا را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

http://www.secularismforiran.com/Art-Props&Grammar.htm

 

در اینجا به معرفی سایتی با عنوان گزاره ها و دستور زبان فارسی پرداخته می شود . سایت به ارائه مطالب و دستوراتی پیرامون بیان صحیح مطالب در زبان فارسی می پردازد . تمرینات ، گزاره ها و معنای واژگان ، گزاره ها و جملات و تمریناتی درباره دستور زبان فارسی را می توان از عناوین ارائه شده در این سایت نام برد .

 

http://www.persik2006.com/

 

این سایت با عنوان پرسیک ، به ارائه مطالب و مقالاتی درزمینه ادبیات فارسی ، تاریخ ایران زمین و بزرگان ادبیات فارسی می پردازد . علاقمندان به مطالعه این گونه آثار و مقالات می توانند با مراجعه به سایت و مرور مقالات ، به مطالب مورد نظر خود دست پیدا کنند .

 

http://www.ketabforosh.com/detail.php?id3=1088&no

 

سایت کتاب فروش که در اینجا به معرفی آن پرداخته می شود ، ارائه کننده اطلاعات گسترده ای درباره آخرین کتب منتشر شده در ایران و به زبان فارسی می پردازد . e-book های فارسی و لاتین ، کتاب های فنی و مهندسی ، فرهنگ و دایره المعارف ها ، کامپیوتر ، ماشن حساب ، مدیریت و اقتصاد ، هنر و خانه داری ، ورزش و سلامتی ، پزشکی و درمانی ، آموزشی ، اجتماعی ، استاندارد ، بهداشت و زیبایی ، تاریخی و سیاسی ، دینی و مذهبی ، داستان-رمان ، روانشناسی ، زبان های خارجی ، شعر و ادبیات ، کتاب های عمومی ، معرفی کتاب های برتر و پر فروش ، معرفی سایت های مرتبط و بسیاری مطالب و عنوان های دیگر درباره کتاب را می توان در این سایت در دسترس داشت .

 

http://www.iis.ac.uk/home.asp?l=fa

 

این سایت به موسسه مطالعات اسماعیلی اختصاص دارد . امکانات جستجوی مطالب در سایت فراهم آمده است همچنین راهنمای سایت ، سوالات رایج ، واژه نامه ، پژوهش ها ، تحصیلات تکمیلی ، کتابخانه سایت ، انتشارات ، اخبار و رویدادها و معرفی کتاب را می توان از سایر مندرجات این سایت نام برد .

 

http://dehkhoda.persianblog.com/

 

در این وبلاگ به معرفی استاد علی اکبر دهخدا پرداخته می وشد . گزیده ای از زندگی نامه و شخصیت دهخدا در این وبلاگ ذکر شده است . علاقمندان به آشنایی با این بزرگ مرد ادبیات فارسی می توانند با مراجعه به این وبلاگ و مطالعه مطالب مندرج در آن به هدف خود دست پیدا کنند .

 

http://www.iranologyfo.com/

 

این سایت به پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ایران شناسی اختصاص دارد . آشنایی با موسسه ، تعریف ایران شناسی ، آشنایی با کتابخانه ، تشکیلات ، مقدمه و اهداف کلی بنیاد ایران شناسی ، مشاهیر ملی ایران ، علوم انسانی ، فنی و مهندسی ، علوم پایه ، علوم پزشکی ، کشاورزی ، هنر ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، گالری تصاویر ، برنامه ها و سیاست های کلان موسسه ، شعب استانی انجمن ، گزیده اساسنامه ، فهرست الفبایی ایران شناسان ، ایران شناسان بر حسب کشور ، امکانات جستجوی ایران شناسان برتر و بین المللی و بسیاری مطالب دیگر را می توان با مراجعه به این سایت در دسترس داشته و مطالعه نمود .

 

http://chehreha.com/

 

سایت چهره های ماندگار ، به ارائه اطلاعات و مطالب بسیار ارزشمندی درباره مشاهیر و بزرگان ایران زمین می پردازد . چهره های برگزیده ، همایش ها ، انتشارات ، معرفی مراکز علمی-فرهنگی ، خبرها ، دیدگاه ، دیدار با مشاهیر ، نگاه ، یاد ، آرشیو خبر و امکانات جستجو برای یافتن مشاهیر و بزرگان و اطلاعات درباره هرکدام از ایشان را می توان از مطالب و عناوین مندرج در این سایت نام برد .

 

http://www.iranculture.org/index.php

 

این سایت به دبیرخانه عالی شورای انقلاب فرهنگکی اختصاص دارد . معرفی شورا ، دبیرخانه شورا ، مصوبات شورا ، پژوهش های فرهنگی ، نهادهای فرهنگی ، معرفی پایگاه های مرتبط ، اخبار شورا ، امکانات جستجوی مطالب و امکانات جستجو در پیاگاه پژوهش های فرهنگی را می توان از مطالب مندرج در سایت نام برد .

 

http://www.ias.ac.ir/

 

این سایت به فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد . تاریخچه فرهنگستان ، اعضا ، بخش های علمی ، ریاست فرهنگستان ، زیرمجموعه ها ، سمینارها و همایش ها ، انتشارات و معرفی سایت های مرتبط را می توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد .

 

www.ihcs.ac.ir/user/Default.aspx

 

این سایت به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ایران تعلق دارد . پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی یک موسسه پژوهشی است. وظیفه این مرکز مطالعه در حوزه علوم انسانی( ادبیات، تاریخ، فلسفه، مابعدالطبیعه، ادیان، زبانشناسی و علوم اجتماعی) است . معرفی پژوهشکده ها ، مراکز پژوهشی ، گروه های پژوهشی ، امور پژوهشی ، امور آموزش ، انتشارات ، کتابخانه ، معرفی اعضا ، معرفی سیات های مفید ، امکانات جستجوی مطالب در سایت ، برگزیده ها و آخرین اخبار را می توان از عنوان های ذکر شده در این سایت نام برد .

 

http://www.persian-language.org/

 

این سایت به مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی تعلق دارد . داستان ، شعر ، طنز ، نثر فارسی ، نمایشنامه ، اخبار ، گزارش ، گفتگو ، مقاله ، نقد ، آثار ادبیات فارسی ، اساتید ایرانشناسی ، زبان و فرهنگ ایران ، شاعران و نویسندگان ، کودکان و نوجوانان ، معرفی سایت های مرتبط ، پرسش های متداول ، امکانات ثبت نام و عضویت در خبرنامه سایت و بسیاری مطالب دیگر در همین زمینه را می توان در این سایت از مطالب مندرج برشمرد .

 

http://persianebooks.blogspot.com/

 

در اینجا به معرفی یک وبلاگ با عنوان Persianbooks پرداخته می شود که به ارائه مطالبی بسیار پرمحتوی درباره کتابها و کتابخانها در سرتاسر دنیا می پردازد . کتابهای الکترونیکی رایگان فارسی ، کتاب های الکترونیکی معروف بر روی اینترنت ، امکان دسترسی به کتاب های اینترنتی از روی توضیحات ، امکان دسترسی به آرشیو کتاب ها ، معرفی کتابخانه های فارسی در دنیا ، معرفی سایت های مرتبط و بسیاری کتب و مقالات در زمینه های مختلف را می توان در این وبلاگ مشاهده کرد . استفاده و مراجعه به این وبلاگ به محققان و علاقمندان به مطالعه توصیه می شود .

[ شنبه ۱٤ دی ۱۳٩٢ ] [ ٧:٢٢ ‎ق.ظ ] [ حسین ملاصادقی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دبیر زبان و ادبیات فارسی شهر تهران و دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed